Jak na přípravu na maturitu z cizího jazyka

Priprava_na_maturitu_z_ciziho_jazyka

30. prosince 2022, 11:50

I přesto, že nás teprve čeká vstup do nového roku, maturitní zkoušky 2023 se neodmyslitelně blíží a spousta maturantů je již pomalu začíná řešit. V tomto článku si můžete přečíst pár tipů, jak se na maturitu z cizího jazyka lépe připravit ať už sami, tak s pomocí našeho Jazykového doučování online.

Jak se můžu připravit sám?

Zorganizujte si čas

Ti z vás, kteří letos maturují, nebo i ti z vás, kteří mají nějakého maturanta ve svém okolí, již jistě pociťují rostoucí tlak na přípravu na maturitní zkoušku. Spousta letopočtů, matematických vzorečků a cizojazyčných slovíček se kupí a dá rozum, že se v tom studující může ztrácet. Jedním z tipů může být pořádně si zorganizovat čas. Přesně určené časové úseky pro studium a odpočinek mohou vést k větší efektivitě při učení.

Zvýrazňujte, zdobte, zabavte se

Ne nadarmo se říká, že pokud něco zaujme náš pohled, lépe si to zapamatujeme. Rozdělte si proto pečlivě své zápisky do různobarevných složek, zvýrazňujte si důležité informace různými barvami nebo si ozdobte své nadpisy – i učení by mělo být zábava!

Učte se s přáteli

Každému z nás vyhovuje jiný způsob učení. Někdo se rád učí čtením a přepisováním, někdo si naopak potřebuje říkat věci nahlas. Pokud jste již přepracovaní a máte pocit, že se nejste schopni naučit vůbec nic, zkuste se sejít s přáteli a učit se společně. Možná budete překvapeni, že když spojíte příjemné s užitečným, můžete si zapamatovat mnohem více informací.

Jak mi může pomoci jazykové doučování?

Kromě Vaší samostatné přípravy a práce Vám s přípravou na část maturitní zkoušky z cizího jazyka může pomoci naše Jazykové doučování online. Kromě angličtiny nabízíme doučování také jiných cizích jazyků, které mohou být součástí maturitní zkoušky z cizího jazyka. Neváhejte a domluvte si ukázkovou lekci doučování zdarma, na které se můžete s lektorem či lektorkou pobavit o Vaší představě, jak by lekce doučování měly vypadat a na co se nejvíce potřebujete zaměřit. Kontaktujte naši koordinátorku jazykových kurzů na e-mailu info@jazykovedoucovani.cz nebo na telefonním čísle +420 774 118 911

Hlavní menu

Kontaktujte nás

Dokumenty