Proč si ke studiu vybrat angličtinu?

Proc-studovat-anglictinu_jazykove-doucovani-online

13. února 2023, 15:54

Přemýšlíte nad studiem cizího jazyka? Na výběr samozřejmě máte pestrou škálu různých cizích jazyků, nejvíce se ale vyplatí studium angličtiny. Proč? To se můžete dočíst v dnešním článku.

Proč je angličtina důležitá?

Anglický jazyk je stále tím nejrozšířenějším jazykem na světě. Mluví jím zhruba 360 milionů lidí po celém světě a vyučuje se ve více než 118 zemích světa. Je tudíž jasné, že studiem angličtiny si otevřete dveře k nespočtu nových příležitostí, ať už jsou to příležitosti pracovní, poznávání nových lidí, cestování a další. Vzhledem k rozšířenosti angličtiny už není žádnou novinkou, že na určitých pracovních pozicích může zaměstnavatel vyžadovat určitou úroveň tohoto jazyka. Tak stejně je určitá úroveň vyžadována také u přijímacích zkoušek na univerzity, výjimkou už ale v některých případech nejsou ani střední školy. Angličtina je zároveň mezinárodně uznávaným jazykem matematiky, vědy, techniky a mnoha dalších oborů a také jistě víte, že sledovat naše oblíbené anglické filmy s českým dabingem zkrátka není ono. Anglický jazyk se dotýká všech oblastí našeho života a je tudíž mnohem jednodušší mít jej v malíčku.

Výhody studia angličtiny v bodech

  1. Jednoduchá gramatika – Anglická gramatika je ve srovnání s některými jinými cizími jazyky jedním z těch lehčích. Pokud jste se tedy rozhodli aktivně studovat nějaký cizí jazykangličtina je výborným začátkem.
  2. Možnost komplexnějšího online výzkumu – Jak jsme již zmínili výše, angličtina je mezinárodním jazykem mnoha oborů jako věda, technika, lingvistika apod. Při skvělé znalosti angličtiny pro Vás bude mnohem jednodušší dohledat si potřebné materiály, neboť většina webových stránek na celém internetu jsou psány v angličtině, nebo mají svůj anglický překlad.
  3. Jazyk médií – Kromě odborných či populárně naučných článků a webových stránek je angličtina brána jako hlavní jazyk filmového průmyslu po celém světě. Naučíte-li se anglicky, můžete si užívat například své oblíbené komedie v originálním znění a pochopit třeba i původní vtipy, které se při překladu občas ztratí!
  4. Cenná dovednost do práce – Chcete-li si najít lepší práci, učení se angličtiny je cesta, kterou byste se měli vydat. Dnes už dokonce někteří zaměstnavatelé vyžadují angličtinu i na pozicích, na kterých dříve nebyla nutná. Je proto třeba být připraven!
  5. Nové zážitky a zkušenosti – Ovládání angličtiny Vám může otevřít spoustu cestovatelských možností, na kterých získáte spousty nových zážitků a kamarádů. Umožní Vám lépe pochopit kulturu Vámi vybrané cizí země a také Vaše zážitky a zkušenosti následně zase předávat dále, třeba v jiné cizí zemi.

Chcete-li se naučit anglicky, kontaktujte nás!

Ať už jste úplní začátečníci nebo si svou úroveň angličtiny chcete vylepšit, naše Jazykové doučování online je zde pro Vás! Kromě angličtiny nabízíme také jazyková doučování jiných cizích jazyků! Nejste-li si jistí svou úrovní, můžete si zdarma vyplnit jazykový test, nebo si rovnou domluvte ukázku doučování zdarma! Kontaktujte naši koordinátorku jazykového doučování na e-mailu info@jazykovedoucovani.cz nebo na telefonním čísle +420 774 118 911.

Hlavní menu

Kontaktujte nás

Dokumenty