Hrajte si s angličtinou!

Tipy-na-hry-k-procviceni-anglictiny 15. května 2023, 15:45

Hry jsou skvělým nástrojem pro zábavnou a interaktivní výuku angličtiny. Pomáhají rozvíjet slovní zásobu, gramatiku a komunikační dovednosti. Ať už jste lektor angličtinyjazykové škole, učitel angličtiny v pedagogickém zařízení nebo jen zvídavý rodič, dnešní článek Vám nabídne seznam několika her, které Vám při výuce angličtiny mohou být velkým pomocníkem!

SCRABBLE: Tato klasická slovní hra Vám pomůže rozvíjet anglickou slovní zásobu a schopnost skládat slova. Hrajte s anglickými písmeny a snažte se vytvářet co nejdelší a nejhodnotnější slova.

CHARADES: Hra, ve které hráči předvádějí slova nebo fráze formou pantomimy. Slova i fráze volte v angličtině a zkuste je vyjádřit gesty a mimikou.

HANGMAN: V podstatě se jedná o českého oběšence. Hádejte písmena anglických slov a snažte se uhádnout celé slovo předtím, než bude oběšenec kompletní. Tato hra pomáhá rozvíjet širokou slovní zásobu i správné hláskování.

SCATTERGORIES: Tato hra Vás vyzývá vytvářet anglická slova, která začínají na určité písmeno a spadají do určité kategorie – v Čechách tuto hru známe jako Město, jméno, zvíře… Kromě rozšíření slovní zásoby si procvičíte také kreativitu a přemýšlení v cizím jazyce.

TABOO: Hra, ve které musíte popsat anglické slovo, aniž byste použili určitá zakázaná slova. Tímto způsobem se naučíte hledat alternativní způsoby popisu a opět si rozšíříte svou anglickou slovní zásobu.

WORD ASSOCIATION: Hráči se střídají a spojují anglická slova pomocí myšlenkových asociací. Tato hra nejlépe rozvíjí Vaši schopnost spojovat slova.

Příklady her z dnešního článku jsou nejen zábavné, ale jsou také účinným způsobem, jak se učit angličtinu. Vyzkoušejte je s přáteli nebo ve skupině a uvidíte, jak rychle zlepšíte své jazykové dovednosti.

Hrajte si anglicky s námi!

Pokud byste kromě samostudia rádi studovali angličtinu i pod vedením zkušených lektorů, neváhejte nás kontaktovat! Kromě klasických metod výuky můžou naši lektoři bez problémů zařadit do výuky také hry, které mohou z výuky angličtiny udělat velkou zábavu! Domluvte si u nás ukázku jazykového doučování zdarma, nebo nás kontaktujte na e-mailu info@jazykovedoucovani.cz či na telefonním čísle 774 118 911.

Hlavní menu

Kontaktujte nás

Dokumenty