Tipy, jak trénovat cizí jazyk doma

Jazykove_doucovani_anglictina_online

22. listopadu 2022, 12:30

Existuje spousta způsobů, jak můžete cizí jazyk trénovat i doma nebo na cestách, aniž byste si uvědomovali, že se učíte. V tomto článku se dozvíte několik jednoduchých a zábavných tipů, jak si znalost cizího jazyka udržovat a vylepšovat.

Četba knih v cizím jazyce

Možná si myslíte, že čtení v cizím jazyce je příliš složité a vyžaduje pokročilou znalost daného cizího jazyka. To ovšem není pravda. Existuje spousta dvojjazyčných knih, které jsou přizpůsobeny jednotlivým úrovním (pokud si nejste svou úrovní jistí, můžete si ji otestovat v našem online rozřazovacím testu) a díky paralelnímu českému a cizojazyčnému textu nemusíte mít strach, že něčemu nebudete rozumět. Odvážnější čtenáři mohou sáhnout rovnou po knize pouze v daném cizím jazyce. Je dobré začít například s dětskými knihami, kde je jazyk většinou jednodušší, anebo Vaší oblíbenou knihou, kterou dobře znáte (takový Harry Potter většinou nezklame). Takže až příště sáhnete po knize, zkuste pro změnu nějakou v cizím jazyce a možná budete překvapení, jak dobře rozumíte.

Filmy, seriály, hudba, videa

Ano, je to tak, i sledováním cizojazyčných filmů a seriálů si svou úroveň cizího jazyka můžete vylepšovat. Pro začátek si je pusťte v originálním znění s českými titulky. Při sledování si budete cizí slova a věty automaticky spojovat s českým překladem a tím si dané fráze rychle osvojíte. Je to výborná metoda na procvičování mluvené formy cizího jazyka, podobně jako na jazykových kurzech s našimi lektory. Doporučujeme ovšem profesionální titulky například na DVD, nebo streamovacích serverech jako je Netlix a HBO. Pokročilejší si mohou místo českých titulků vyzkoušet film či seriál sledovat i s titulky v původním cizím jazyce. Svou znalost cizího jazyka si můžete zlepšovat taktéž sledováním videí ve vybraném cizím jazyce s titulky nebo i posloucháním oblíbené hudby. Pokud máte dlouhou chvíli a rádi byste ji strávili něčím užitečným, můžete si cizojazyčná slovíčka a fráze dohledat a přeložit.

Jazykové doučování online

Mimo již výše zmíněné tipy můžete zvolit nejefektivnější způsob zlepšování cizího jazyka – jazykový kurz. Kromě nejrozšířenější angličtiny si můžete vybrat z širší nabídky jazykového doučování. Naši lektoři přistupují ke každému klientovi individuálně a zároveň se cizí jazyk můžete učit online z pohodlí domova!

Máte zájem o jazykové doučování online? Kontaktujte nás!

Pokud byste kromě samostudia svou znalost cizího jazyka chtěli zlepšit také jazykovým doučováním, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře e-mail na info@jazykovedoucovani.cz či nám zavolat na číslo +420 774 118 911 a domluvit si ukázkovou hodinu zdarma!

Hlavní menu

Kontaktujte nás

Dokumenty